Home » Uncategorized » Posypały się wyróżnienia dla Wojciecha Panasa!!

Posypały się wyróżnienia dla Wojciecha Panasa!!

Kapitan Wojciech Panas- pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i Świata otrzymał wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe.

Jako pierwszy pilota wyróżnił Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk. Adam Marczak, który na styczniowym spotkaniu w 7 dywizjonie lotniczym, na forum jednostki złożył gratulacje i wręczył mu nagrodę finansową oraz List gratulacyjny ze słowami:
Za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej w dziedzinie lotów motoparalotniowych, profesjonalizm, osiągnięte sukcesy oraz godne reprezentowanie Polski składam Panu żołnierskie podziękowanie. Łącząc wyrazy głębokiego szacunku, życzę Panu dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, samych dalszych sukcesów, wytrwałości, satysfakcji i zadowolenia ze służby”.
Natomiast 21 go marca, na sesji rady miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, prezydent miasta Pan Marcin Witko złożył kapitanowi gratulacje wraz z upominkami oraz listem o treści:
Z prawdziwym uznaniem zapoznałem się z Pańskimi indywidualnymi i drużynowymi sukcesami na niwie polskiego motoparalotniarstwa. Pasja, którą z takimi osiągnięciami Pan uprawia to piękny i trudny sport przeznaczony dla ludzi odważnych.
Raz jeszcze serdecznie gratuluję dotychczasowych tytułów drużynowego Mistrza Świata
i Mistrza Europy, indywidualnego Mistrza Polski oraz wielu innych dokonań motoparalotniarskich, które są udanym i inspirującym rozwinięciem Pana służby na stanowisku dowódcy klucza eksploatacji śmigłowców i inżyniera pokładowego na śmigłowcach W-3 “Sokół”
w 7 dywizjonie lotniczym w Tomaszowie Mazowieckim. Jednocześnie życzę Panu dalszych sukcesów oraz najwyższych lotów w każdej dziedzinie życia- sportowego, zawodowego i rodzinnego.”
26 go marca w rodzinnym Zwierzyńcu, Wojciech Panas został uhonorowany przez Panią Burmistrz Urszulę Kolman. Na sesji Rady Miejskiej, już kolejny rok z rzędu, otrzymał solidną nagrodę finansową oraz dyplom o treści: “Serdecznie gratulujemy Panu osiągnięć sportowych w motoparalotniarstwie uzyskanych w roku 2018. Na szczególne uznanie zasługuje zdobycie:
złotego medalu drużynowego, złotego medalu w klasyfikacji narodowościowej oraz 4 m-ca
w klasyfikacji indywidualnej w Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Tajlandii.
– 3 miejsca w Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata w Egipcie.
Pana członkostwo w Kadrze Narodowej daje społeczności naszej gminy, z której się Pan wywodzi, powód do
dumy i wielkiej radości.
Za osiągnięte wyniki sportowe przyznajemy Panu nagrodę pieniężną. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów sportowych i wszelkiej pomyślności.

Kpt. Wojciech Panas wydarzenia te skomentował następująco: “W takich momentach, kiedy ktoś docenia nasze osiągnięcia- a tym samym naszą ciężką pracę, upewniam się, że to co robię ma sens. Że wszystkie wyjazdy, wyrzeczenia, treningi nie idą na marne. Powiem więcej- czuję wtedy dodatkową motywację do dalszej i jeszcze cięższej pracy. Jestem także bardzo wdzięczny za każde wsparcie materialne, gdyż nasz sport jest bardzo kosztowny, a udział w zawodach w różnych zakątkach świata, wymaga często olbrzymich nakładów finansowych, przy których skromny budżet Kadry staje się niewystarczający.
Jeszcze raz chciałbym podziękować moim dowódcom, za wszelkie wsparcie które od nich otrzymuję,
Dowódcy 25 Brygady Kawalerii powietrznej-Panu płk. Adamowi Marczakowi, Dowódcy 7 dywizjonu lotniczego Panu płk.pil. Wojciechowi Krajewskiemu oraz dowódcy 2 eskadry śmigłowców Panu mjr.pil. Dariuszowi Kozłowskiemu. Dziękuję również władzom Tomaszowa Mazowieckiego z Panem Prezydentem Marcinem Witko na czele, za piękne wyróżnienie. Dziękuję także Radzie Miejskiej i Pani Burmistrz mojego rodzinnego Zwierzyńca Urszuli Kolman, za kolejne już z rzędu uhonorowanie i wsparcie materialne. Dziękuję mojej całej rodzinie, a zwłaszcza żonie Patrycji i córeczce Wiktorii za to, że tak dzielnie znoszą moje wszystkie wyjazdy, wyloty i wszelkie dłuższe nieobecności, zarówno te służbowe jak i sportowe.
Rok 2019 dla Motoparalotniowej Kadry Narodowej będzie nieco spokojniejszy jeśli chodzi o zawody zagraniczne, za to sporo “będzie się działo” na arenie krajowej. Natomiast już na początku przyszłego roku, reprezentacja Polski wybierze się do odległej Brazyli
i, gdzie będzie bronić mistrzowskich tytułów. Trzymajcie kciuki!! 🙂