Home » LOTY WIDOKOWE I ZAPOZNAWCZE

POCZUJ WOLNOŚĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE !!!

 

Ofertę tą kieruję do wszystkich osób, które chcą poczuć się wolni niczym ptak. Jeśli marzyłeś/marzyłaś by podziwiać Matkę Ziemię z innej perspektywy to jestem w stanie spełnić to marzenie. Do dyspozycji mamy zestaw tandemowy przeznaczony do lotów widokowo-zapoznawczych, wózek z niezawodnym silnikiem lotniczym Ratax Bombardier  oraz bardzo bezpieczne skrzydło tandemowe polskiej produkcji o powierzchni 34m2. Na wyposażeniu seryjnym tandemu jest jeszcze system SSP firmy Apco (spadochron awaryjny), wariometr, 2 kaski z systemem komunikacji. Za sterami utytułowany pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej PPG. Istnieje również możliwość obdarowania najbliższej osoby voucherem prezentowym – VOUCHER PREZENTOWY.
Chcesz się wybrać na kurs paralotniowy ale najpierw chcesz sprawdzić „jak to smakuje” – ZAPRASZAM!


Oferuję loty:

– widokowe

– zapoznawcze

– dla fotografów

– operatorów kamer

– na planach zdjęciowych filmów/reklam/spotów/seriali


Miejsce odbywania lotów:

Mój sprzęt jest bardzo mobilny, transport odbywa się na specjalnej lawecie. Wystarczy kawałek równej łąki bez linii elektrycznych i drzew w pobliżu, aby móc bezpiecznie wystartować i wylądować. Zazwyczaj latam ze swoich sprawdzonych startowisk k. Tomaszowa Mazowieckiego (Wolbórz) lub k. Zwierzyńca (Pow. Zamojski), (Topólcza).
Gdyby zachodziła potrzeba startów w innych miejscach niż podane powyżej prośba o kontakt telefoniczny w celu omówienia szczegółów technicznych lotu.


Kiedy latam:

Motoparalotnią można latać przez 12 miesięcy w roku. Sezon lotów tandemowych otwieram w maju i latam do końca października. Jeśli jednak chcesz polecieć w okresie zimowym nic nie stoi na przeszkodzie. W sezonie lotów widokowo-zapoznawczych najlepsze lotne warunki są w następujących godzinach:

– marzec-wrzesień –  RANO (30 min przed wschodem słońca do ok 9:30) POPOŁUDNIU (17:30 do 30 min po zachodzie słońca)
– wrzesień – listopad – RANO (30 min przed wschodem słońca do ok 10:30) POPOŁUDNIU (15:30 do 30 min po zachodzie słońca)
– listopad – luty – dobre warunki przez cały dzień

W miesiącach chłodnych (wiosna i jesień) przydadzą się ciepłe spodnie, rękawiczki oraz nieprzewiewna kurtka (ta ostatnia przydaje się nawet latem).


Czy wiesz że:

JEŚLI PRZYWIEZIESZ NA LOT KARTĘ PAMIĘCI micro SD, PO LOCIE OTRZYMASZ JĄ
Z POWROTEM ZE ZDJĘCIAMI I/LUB FILMEM Z POWIETRZA (u pilota są też dostępne nowe karty do zakupu).

– Każdy lot potwierdzany jest wcześniej smsem przez pilota

– Przed startem każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia oraz podpisania regulaminu i oświadczenia członka załogi tandemu

– Lot motoparalotnią może odbyć się tylko i wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych (wiatr do ok. 3m/s, brak opadów i zagrożenia burzowego)

– Decyzję o starcie podejmuje tylko i wyłącznie pilot po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych. W przypadku nagłej zmiany pogody istnieje możliwość przeniesienia lotu na inny termin

– Pasażer w kompletnym ubraniu nie może przekraczać wagi 105 kg zaś minimalna waga pasażera to 30kg

– Osoby niepełnoletnie przed lotem muszą okazać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego